Головна

Новини

Дистанційне навчання

Виховна робота

Прозорість та відкритість

До відома батьків, громадськості

НУШ

Статистика

Фінансування

Нормативні документи

Історія школи

Сторінка
 психолога

Сторінка бібліотекаря

 

Методична робота

 

        логотип НЕНЦ                D:\Центр\емблема.jpg

18 квітня 2024 року відбувся вебінар

 ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЄКТИ: АКТУАЛЬНІСТЬ, ОСОБЛИВОСТІ, ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ПОВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

Організатори: Інститут проблем виховання НАПН України; Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді; Комунальний заклад позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка.

Толочко Світлана Вікторівна, головний науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор

Бордюг Наталія Сергіївна, директор Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради, доктор педагогічних наук, професор

 

Вітальне слово:

Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти;

Руслан Малиношевський, заступник директора з наукової роботи Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник.

 

ДОПОВІДІ УЧАСНИКІВ:

Формування в учнів старших класів екологічної компетентності засобами проєктно-дослідницької діяльності

Світлана Толочко, головний науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор.

 

Особливості впровадження проєктної технології в процесі формування екологічної компеентності старшокласників

Світлана Васильєва, старший науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук.

 

Упровадження екологічних проєктів в освітній процес закладів освіти: теорія і практика

Наталія Бордюг, директор Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради, доктор педагогічних наук, професор.

 

Екопроєкт як дієвий засіб формування екологічної свідомості

Тетяна Волтарніст, вчитель Романівського ліцею №1 Романівської селищної ради.

 

Екологічні проєкти для європейського майбутнього України

Валентина Поводиренко, учитель вищої категорії, учитель-методист Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ніжинської міської ради Чернігівської області. Покликання на презентацію https://docs.google.com/presentation/d/1xou9cOcnKV--ndl91K0flbWvCmLWs0md/edit?usp=sharing&ouid=109959140896254175328&rtpof=true&sd=true

 

Методичні засади розроблення екологічних проєктів для повоєнної відбудови України

Людмила Міронець, декан природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету А.С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, доцент.

 

Екологічні проєкти: від розроблення ідеї – до реалізації учнями (з досвіду роботи)

Юлія Дерев’янко, вчитель біології Комунальної установи «Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради», спеціаліст вищої категорії.

 

 

Тиждень математики

Ось і завітав у ЗОШ І-ІІІ ст. №7 КОЛЬОРОВИЙ ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ. Кожний день для учнів був кольоровий і цікавий, були проведені різні заходи.

У 5-Б і 6-Б класах Любов КАЧАНОВА провела гру «Кольорова математика», на якій учні із захопленням розвязували цікаві логічні задачі, розгадували ребуси та кросворди.

                 

 

       

 

З метою покращення мотивації учнів до вивчення предмету Євгеном ХОМЕНКОМ було проведено в 6-А класі математичну вікторину "Математичний олімп". Діти активно обговорювали поставлені питання, шукали вихід із проблемних ситуацій та робили багато власних відкриттів. Як результат, усі отримали багато позитивних вражень та емоцій.

               

 

Андрій ВОВКОГОН провів вікторинув 5-А. Захід пройшов весело, цікаво та пізнавально. Усі отримали багато позитивних  емоцій та поглибили свої знання з інформатики.

У рамках тижня математики, фізики та інформатики Сергієм ЛУКЯНОВИМ  в 11 класі була проведена ділова гра " Комп’ютерні публікації в діяльності рекламного агентства". Мета даного заходу - узагальнити та систематизувати знання, засвоїти уміння та навички, набуті під час вивчення теми «Комп’ютерні публікації», виховувати в учнів інтерес до предмету; старанність, активність при опрацюванні матеріалу; доброзичливість роботи в колективі; уміння працювати в групі, почуття впевненості в собі,  розвинути логічне мислення при вирішенні проблемних ситуацій та відповідальність за якість виконання завдання.

                   

 

З метою  ознайомлення  учнів з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, Марія ПОНОМАРЕНКО провела  захід , «Цікава астрономія». Учні  поповнили свої  знання про космос, фізичні основи польоту. Цікаво провели час та розширили свій кругозір.

      

 

Світлана ІВАНЧЕНКОз метою популяризації фізики серед старшокласників провела нестандартний урок.

                

 

Протягом тижня серед 10-х класів було проведено Наталією ПЕТРИЧЕНКО і Марією ПОНОМАРЕНКО цикл інтелектуально-розважальних математичних ігор, де десятикласники змагались у знаннях, кмітливості, винахідливості.

 

              

 

Наталія ПЕТРИЧЕНКО з учнями 9-Б класу провела «круглий стіл» на тему: «Феномен да ВІНЧІ», на  якому учні дізнались про вченого, художника, винахідника, лікаря… в одній особі.

      

 

За вікном квітує ВЕСНА, а у ЗОШ №7 буяє ЖИТТЯ та МОЛОДІСТЬ. 

                      

 

               

 

 

Вітаємо учня 11 класу Москаленка Германа!

З  31 березня по 05 квітня 2024 року у місті Львові відбувся IVетап XI Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії. В олімпіаді брав участь 71 учасник. Це були учні 10-х та 11-х класів з усіх областей України. 

Ніжинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №7 представляв учень 11-го класу Герман Москаленко.

Астрономія зацікавила його з липня 2023р., адже без її участі неможливо вирішувати фундаментальні питання, пов'язані з протіканням найважливіших природних процесів. Суперники були дуже серйозні. Діти зі спеціалізованих ліцеїв( Рішільєвський ліцей, Український фізико-математичний ліцею КНУ імені Т.Шевченка.), які вже з другого класу вчили астрономію.

Герман Москаленко виборов диплом ІІІ ступеня, а також був відзначений спеціальним дипломом «Найкращий гравітолог» за творчий підхід у розв’язанні 5 завдання теоретичного туру, яке було оцінено найвищим балом.

Ми пишаємося Германом Москаленко. Бажаємо не зупинятися на досягнутому, отримувати нові знання і перемоги. Дякуємо наставнику Германа - Іванченко Світлані Валентинівні за кропітку роботу, яка надихає учнів на вивчення астрономії.

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_19-32-46-640.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_19-32-47-172.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_19-32-47-453.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_19-32-47-738.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_19-32-48-288.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_19-35-44-100.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_19-36-40-909.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\1.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_10-40-00-082.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Герман 2024\изображение_viber_2024-04-05_10-43-47-979.jpg

 

 

Переможці олімпіад 2023-2024 н.р.

 

Тиждень іноземних мов

З 19 по 23 лютого у Ніжинській загальноосвітній школі I-III ступенів №7 пройшов тиждень іноземних мов. Метою заходу було підвищення інтересу учнів до вивчення англійської та німецької мов та популяризація міжнародного мовного середовища. Звичайно, війна внесла свої корективи, тому відштовхуючись від реалій сьогодення, педагоги по максимуму використали різні інтернет платформи та сервіси (Kahoot, Wordwall, На урок, Всеосвіта, GoogleForm), щоб залучити якомога більше учнів до участі у предметному тижні. Незвичною була і форма ігор - діти зчитували QR-коди - покликання, щоб поуправлятися в інтерактивних вікторинах та іграх. Такий підхід допоміг взяти участь якомога більшій кількості школярів і тим, хто був присутній у школі і тим, хто навчався дистанційно. Також здобувачі освіти охоче розв'язували кросворди та ребуси, грали в інтерактивні вікторини та навчальні ігри. У бібліотеці було організовано виставку «Англомовні країни». Інформація, отримана здобувачами освіти, зростила зерна зацікавленості культурою та звичаями  країн світу та розширила уяву здобувачів освіти про мінливий світ та його неповторну красу.

Отже, цей тиждень в нашій школі був особливо захоплюючим, адже учні та вчителі активно брали участь у різних заходах !  Діти всебічно розвинули своє коло знань про мови та культури інших країн, вивчили багато нових слів. Навчання - це цікаво, і наші школярі перевірили цей вислів на практиці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тиждень історії

 З 06 по 11 листопада в нашій школі був проведений Тиждень історії «Сьогодні –знавці історії, а завтра-її творці». Цього року заходи в рамках Тижня було сплановано та проведено з урахуванням військового стану.

З учнями школи були проведені такі заходи:

-                      виховні години, бесіди, години спілкування на тему: «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ»; «Героїчні, трагічні, щасливі і нещасливі сторінки українського народу»; «Моя родина – це вся Україна» (класні керівники),

-                      «Славетні українці» (10 клас Железко Р.А.),

-                     історична гра «Колесо історії» (10 клас Баранков О.Г.),

-                     «Козацькому роду нема переводу» (6 клас Баранков О.Г.),

-                     майстер-клас з старовинного письма козацької доби (10 клас Железко Р.А.),

-                     заочна мандрівка «Сім чудес України» (6 клас Павлюк В.І.)

-                     історична вікторина «Козацька доба в історії України»(8 клас Павлюк В.І.)

-                     інформаційна сторінка «Україна і Друга світова війна» (11 клас Пархоменко І.І.)

-                     історія в кросвордах і ребусах «Усвіті історії» (6 клас Баранков О.Г.)

-                     презентація книги Железко Р.А. «Мандрівка у незвідане» (10-Г клас Железко Р.А.)

-                     виставка малюнків «Архітектурні пам’ятки України»

-                     книжково-ілюстративна виставка з історії Ніжина «Люби свій рідний край»

Майстер-клас з старовинного письма козацької доби» пройшов у10-х класах. Вчитель історії Железко Р.А. спеціально для цього уроку підготував пір’я та чорнила, якими користувалися багато років тому. Учні перший раз в житті спробували писати пір’ями. Це було незабутнє враження.

Вельми важливою складовою тижня історії у Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. №7 став конкурс зі складання генеалогічних родоводів, що пройшов серед учнів 10-Г класу: "Мій рід - моя фортеця". Упродовж двох тижнів учні здійснювали пошуки інформації з історії своєї родини. Переможцем конкурсу стала Дар'я Скрипка, ІІ - місце посів родовід Дар'ї Рубель.

«Україна і Друга світова війна. Герої Другої Світової війни». З учнями 11 класу обговорили  умови, в яких виникав супротив нацистської Німеччині. Згадали імена українських героїв. Прийшли до висновку, що пам'ять про людей, які боролися проти нацизму потрібна для сучасних українців, які знову виборюють свободу і життя.

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-10_12-21-47-779.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-10_12-21-55-828.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-10_12-21-57-450.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-13_08-29-31-656.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-13_08-30-02-308.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-13_09-25-15-997.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-13_09-23-52-922.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-13_09-23-53-722.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-13_09-37-17-430.jpg

 

C:\Users\Елена\Desktop\Тиждень історії 2023\изображение_viber_2023-11-10_12-21-49-022.jpg

 

 

Співпраця з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України:

Акт про впровадження результатів науково-дослідної роботи лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України за темою: «Військово-патріотичне виховання учнів в умовах ідейно-світоглядної конфронтації» (2020-2022 рр.)

 

Акт про впровадження результатів науково-дослідної роботи лабораторії морального, громадянського та міжкультурного виховання Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України за темою: «Розроблення сучасних моделей соціального партнерства у вихованні громадянина-патріота» (2019-2021 рр.)

 

Акт про впровадження результатів науково-дослідної роботи лабораторії інституційного виховання Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України за темою: «Формування готовності старшокласників до відповідального батьківства» (2020-2022 рр.)

 

Акт про впровадження результатів науково-дослідної роботи лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України за темою: «Формування соціально успішної особистості старшокласника у системі загальної середньої освіти» (2020-2022 рр.)

 

Акт про впровадження результатів науково-дослідної роботи лабораторії виховання готовності до ринку праці 

Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України за темою: «Формування в учнів професійно-ціннісних орієнтацій до трудової діяльності» (2020-2022 рр.)

 

Акт про впровадження результатів науково-дослідної роботи лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України за темою: «Аксіологічні засади формування екологічної компетентності школярів»  (2020-2022 рр.)

 

 

 

Досвід роботи Цокоти Н.М.

 

 

Головна

Новини

Дистанційне навчання

Виховна робота

Прозорість та відкритість

До відома батьків, громадськості

НУШ

Статистика

Фінансування

Нормативні документи

Історія школи

Сторінка
 психолога

Сторінка бібліотекаря